Czy butelki PET są szkodliwe? 0
Czy butelki PET są szkodliwe?

Czy butelki PET są szkodliwe?

Szkodliwość materiału PET już od dawna jest wnikliwie badana przez naukowców z całego świata.

W tworzywie PET mogą znajdować się cząstki antymonu, które mogą dostawać się poprzez przenikanie do wody lub innej substancji, która jest zawartością butelki PET.

Jeżeli chodzi o wpływ PET na ludzkie zdrowie, zdania na ten temat są mocno podzielone. Każdy z nas musi pamiętać, że wszystkie sztuczne tworzywa mogą negatywnie wpływać na organizm człowieka. Poza możliwym negatywnym wpływem PET na zdrowie musimy pamiętać o bardzo negatywnym wpływie tego tworzywa na środowisko. Bowiem butelki PET ulegają długotrwałemu rozkładowi, jedna taka butelka może rozkładać się nawet 100 lat, dlatego ważne jest, by zużyte butelki trafiały do recyklingu.

Firma Młynex szczególnie stara się dbać o środowisko, przygotowując odpowiednie programy wspomagające tę ochronę, oraz w fazie produkcji plastiku, a właściwie preform PET dobierając do wtrysku najlepsze jakościowo tworzywo na plastikowe butelki. Z tego też względu szkodliwość butelek PET nie jest wcale tak oczywista, jak twierdzą niektórzy naukowcy. Jakość opakowań PET w tym butelek PET w dużej mierze zależy od wykorzystanego materiału do produkcji butelek.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl