Co to jest preforma PET? 0
Co to jest preforma PET?

Co to jest preforma PET?

Żeby powstała butelka PET, do jej produkcji niezbędna jest preforma PET, ale co to jest preforma PET?

Produkcja butelek PET jest zautomatyzowanym, złożonym procesem, w którym główne role odgrywają odpowiednie maszyny. Produkcja butelek PET sama w sobie nie jest dość skomplikowana, jeżeli posiada się odpowiednie zaplecze techniczne.

 

Preforma PET, a produkcja butelek PET.

Tak naprawdę preforma pet jest zarówno surowcem służącym do produkcji butelek PET, jak i produktem końcowym dla odbiorców posiadających odpowiednie zaplecze technologiczne do wydmuchu butelek PET.

Producent preform PET — MŁYNEX — Preforma PET

Fot. Producent preform PET — MŁYNEX — Preforma PET

Duże fabryki produkujące butelki i opakowania PET, zazwyczaj posiadają również własną produkcję preform PET, które służą w dalszym procesie do produkcji butelek i opakowań z tworzywa PET. Jednak istnieją również przedsiębiorstwa zajmujące się produkcją butelek pet, wytwarzanych z gotowych preform PET, kupowanych od producenta. Produkcja butelek PET w takich przedsiębiorstwach polega na wydmuchu butelek PET, czyli końcowych fazach produkcji butelki PET.

Maszyna do produkcji preform PET

Fot. Maszyna do produkcji preform PET w fabryce MŁYNEX

Podczas produkcji butelek PET, preformy PET wykorzystywane są do ukształtowania tworzywa, aby następnie maszyna miała ułatwione zadanie, podczas wydmuchiwania końcowego kształtu butelki PET.

 MŁYNEX jako fabryka produkująca butelki PET, posiada również produkcję własnych preform PET, które wykorzystywane są do produkcji butelek PET przez firmy w całej Polsce. Zapraszamy do współpracy.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl