Co to jest butelka PET? 0
Butelki plastikowe PET

Co to jest butelka PET?

Codziennie w niemal każdym domu korzysta się z plastikowych opakowań, większość społeczeństwa przestała zwracać na to uwagę, jednak powinniśmy zacząć się zastanawiać nad ilością zużywanego plastiku. Co to jest butelka PET? Sprawdźmy, dlaczego wzrosło zainteresowanie tematem PET i o co chodzi z butelkami typu PET.

Butelki plastikowe typu PET są powszechnie wykorzystywane przez producentów wód mineralnych czy innych napojów, które rozlewa się w plastikowe butelki PET.

 

Oznaczenie na butelkach PET.

Każde opakowanie wykorzystywane do pakowania żywności, w tym butelki napełniane wodą, muszą mieć informację, z jakiego rodzaju tworzywa zostały wykonane. Informacja dotycząca materiału, z jakiego została wykonana butelka, znajduje się na butelce, umieszczona w trójkącie, który tworzą strzałki, zawierający w środku oznaczenie cyfrowe w skali od 1 do 7, poniżej tego oznaczenia, zazwyczaj znajduje się opis tworzywa.

Plastikowe opakowania i butelki PET poznamy po oznaczeniu, które będzie posiadać 1 w trójkącie ze strzałek, a poniżej napis PET lub PETE.

Sprawdź: Szkodliwość butelek PET.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl